Qoraqalpoq tabiiy fanlar ilmiy-tadqiqot instituti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.В.14.02 raqamli ilmiy kengashning yig‘ilishi 2026-yil 12-iyun soat 1100 da kichik majlislar zalida bo‘lib o‘tadi.
Seylxanova Aynura Nurniyazovnaning “Janubiy Orolboʻyi malhamchi qoʻngʻizlari (Coleoptera: Meloidae) biologik xilma-xilligi, ekologik xususiyatlari va amaliy ahamiyati” mavzusidagi 03.00.10 – Ekologiya ixtisosligi, biologiya fanlari bo’yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiya ishining himoyasi.

The next meeting of the Scientific Council DSc.05/2025.27.12.В.14.02 at Karakalpak scientific research institute of natural sciences will be held on June 12, 2026 at 1100 in the conference hall of the institute.
Application:
Dissertation defense of Seylxanova Aynura Nurniyazovna on the topic “Biological diversity, ecological characteristics, and practical significance of blister beetles (Coleoptera: Meloidae) in the Southern Aral Sea region”, submitted for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Biological Sciences in the specialty 03.00.10 — Ecology.