2026-yil 30-iyul kuni soat 09:00 da O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Qoraqalpog‘iston bo‘limi Qoraqalpoq gumanitar fanlar ilmiy-tadqiqot instituti huzuridagi Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Fil.16.01 raqamli Ilmiy kengash qoshidagi 10.00.08. – Folklorshunoslik ixtisosligi bo‘yicha Ilmiy seminar majlisi bо‘lib о‘tadi.
Kun tartibidgi masala: O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Qoraqalpog‘iston bo‘limi Qoraqalpoq gumanitar fanlar ilmiy-tadqiqot instituti  mustaqil izlanuvshisi Kabilova Gúlayım Bazarbayevna 10.00.08 – Folklorshunoslik ixtisosligidan “Qoraqalpoq xalq sehrli ertaklardagi mifologik obrazlarning tavsifi” mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi muhokamasi.

On July 30, 2026, at 09:00 a meeting of the Scientific Seminar will be held under the Scientific Council Number DSc.05/2025.27.12.Fil.16.01 for Awarding Scientific Degrees at the Karakalpak Research Institute of the Humanities, Karakalpakstan Branch of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan. The meeting will focus on the specialization 10.00.08 – Folklore Studies.
Agenda: Discussion of the dissertation by Gúlayım Bazarbayevna Kabilova, an independent researcher at the Karakalpak Research Institute of Humanities, Karakalpak Branch of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan, for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Philological Sciences, specializing in 10.00.08 – Folklore Studies, on the topic “Description of Mythological Images in Karakalpak Folk fairy tales.”