2026 yil 30-iyul kuni soat 11:00 da O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Qoraqalpog‘iston bo‘limi Qoraqalpoq gumanitar fanlar ilmiy-tadqiqot instituti huzuridagi Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Fil.16.01 raqamli Ilmiy kengash qoshidagi 10.00.08. – Folklorshunoslik ixtisosligi bo‘yicha Ilmiy seminar majlisi bо‘lib о‘tadi.
Kun tartibidgi masala: O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Qoraqalpog‘iston bo‘limi Qoraqalpoq gumanitar fanlar ilmiy-tadqiqot institutining tayanch doktoranti Yaxiyaeva Shaxnoza Ernazarovnaning «Qoraqalpoq jirovi Qiyas Qayratdinovning epik repertuari (Ijodkorlik va badiiy mahorati)» mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi muhokamasi.

On July 30, 2026, at 11:00 a meeting of the Scientific Seminar will be held under the Scientific Council Number DSc.05/2025.27.12.Fil.16.01 for Awarding Scientific Degrees at the Karakalpak Research Institute of the Humanities, Karakalpakstan Branch of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan. The meeting will focus on the specialization 10.00.08 – Folklore Studies.
Agenda: The discussion of the dissertation of the Doctor of Philosophy (PhD) in Philology on the topic “The Epic Repertoire of the Karakalpak Jirov Kiyas Kayratdinov (Creativity and Artistic Skills) “ by the basic doctoral student of the Karakalpak Research Institute of Humanities of the Karakalpak Branch of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan, Yakhiyaeva Shakhnoza